rodiklisLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti

 

 Adobe photoshop sukūrimo istorija

Go down 
AutoriusPranešimas
Svečias
Svečias
Anonymous



Adobe photoshop sukūrimo istorija Empty
RašytiTemos pavadinimas: Adobe photoshop sukūrimo istorija   Adobe photoshop sukūrimo istorija Icon_minitimePen. 01 07, 2011 3:29 pm

Pabūsiu kiaulė ir nuripinsiu, nes manau, kad jums būtų įdomu pasiskaityt ;)

Istorija Adobe Photoshop

Kitą kartą kada paleisit Photoshop, prisiminkit apie jo kūrėjus ir kiek darbo buvo idėta į jį..

Adobe Photoshop sukūrimo data nėra pažymėta ant nė vieno kalendoriaus. 2005 metais įvyko išleidimo metinės programos, kurią jūs ir daugelis kitų naudojat kiekvieną dieną. Viskas įvyko prieš 17 metų vasario mėnesį, kai bendrovė "Adobe" išleido pirmąją versiją Photoshop 1.0 - grafinio redaktoriaus, kuris vis dar yra labai populiarus tarp menininkų, fotografų ir dizainerių. Photoshop šiandien užima pirmaujančią poziciją tarp grafikos redaktorių ir bene vienintelė programa, kuri yra įgijusi savo veiksmažodžio formą.

Adobe photoshop sukūrimo istorija 2a7bjo5

Savo pradžią Photoshop mena daug ankščiau. Programos ekrano užsklandoje yra sąrašas 41 kūrėjo, ankščiau ji priklausė dviems broliams – Tom ir John Knoll. Nuo vaikystės jų tėvas mokė meno ir kompiuterinės technologijos. Tėvo fotolabaratorijoje, kuri buvo rūsyje, Tomas studijavo spalvos korekciją ir kontrastą, o Džonas su interesų krapštesi senajame Apple. 1984 metais tėvas nupirko viena iš pirmųjų Macintosh, kurio funkcijos labai nuvylė brolius - ir tai lėmė programos kurimo pradžia, kuri atneš milijonus dolerių pelno.

Pradžia

Iki 1987 metų Džonas Knoll dirbo Industrial Light and Magic (ILM) - firmos skiriuje Lucasfilm, kuri specializavosi specialių efektų kūrybai projektui "Žvaigždžių karai" ("Stars Wars"). Tuo metu Tomas rašė disertaciją apie vaizdų apdorojimo procesą - mokslinio laipsnio gavimas jam buvo svarbiausias tuo metu. Galutinai nuvylęs naujasis Apple Mac plius - monitorius tik ką nupirkto kompiuterio, nerodė pilkų nuotraukų (Grayscale images), Tomas pradėjo rašyti programą, kuri ateityje padės ištaisyti padėtį.

Kaip ir nebūtų keista, ILM Džonas taip pat dirbo su vaizdų perdirbimu. Nustebęs brolio sėkme, Džonas pasiūlė Tomui suvienyti jėgas. Savo knygoje «kompiuterinės grafikos grafikos» Džonas parašė: "Kai aš pamačiau Tomo darbo rezultatus, prisiminiau programinės įrangos perdirbimo vaizdų studiją Pixar, panašumai buvo ryškūs». Nuo tada mes pradėjome bendrai kurti sudėtingesnę ir modernesnę programa, kurią vėliau pavadinome Display.

Praejus šiek tiek laikui, Džonas nusipirko naują Macintosh 2 su spalvotu ekranu ir įtikino Tomą perrašyti Display spalvotam paveiksliukų naudojimui. Be to, kuo daugiau Džonas dirbo su "Display" tuo daugiau funkcijų jis reikalavo iš programos: spalvų koregavimas, importavimas ir išsaugojimas failų įvairiais formatais ir t.t.

Programos kūrimas atitraukė Tomą nuo disertacijos rašymo, bet jis buvo laimingas tuom. Praėjus šiek tiek laikui Tomas sukūrė naujovišką metodą atskiro lauko vaizdo pasirinkimą ir darba su juom, taip pat nustatymai vaizdo apdorojimui, kurie vėliau bus žinomi kaip plug-in - "Plug-ins". Po to buvo sukurti: tonų nustatymai (Levels), balanso valdymo funkcija, atspalvių ir sodrumo valdymas (Hue ir Saturation). Šios funkcijos tapo svarbiausiomis Photoshop, nes tuo metu, tokios funkcijos buvo pateiktos tik specializuotoje programineje įrangoje, kuri buvo labaratorijose - arba ILM.

1988 metais "Display" buvo pervadinta į "ImagePro". Programa buvo šiuolaikiška tuo metu, Džonas tikėjosi, kad jie turi šansą ją parduoti kaip komerciniam pritaikymui. Tomas tam prieštaravo, be to, dar neužbaigęs disertacijos, pareiškė broliui kad jiems sukurti visiškai gatavą produktą reikės daug laiko ir darbo. Po konkurentų analizės broliai suprato, kad jų sukurtas ImagePro gerokai lenkia analogus.

Nuo ImagePro iki Photoshop

Prasidėjo investuotojų paiešką. Niekas nežino, iš kur tiksliai atsirado pavadinimas "Photoshop", sako pavadinimą pasiūlė vienas iš leidėju per programos demonstravimą - pavadinimas kaip sakoma, prilipo. Pačiose ankstyvose versijose, ant ekrano užsklandos puikavosi pavadinimas “PhotoShop”.

Netikėtai, dauguma privačių įmonių pasuko savo nosis Photoshop kryptimi, arba bandė sukurti panašią programą savo jėgomis. Tik viena bendrovė galėjo nusipirkti Photoshop - tai buvo Adobe, bet abipusiai naudingi sprendimai buvo dar toli. Skanerių gamintojas Barneyscan pasiūlė broliams pristatyti Photoshop su savo produktais, dėl kurių maždaug 200 programos kopijų išplito po ženklu Barneyscan XP.

Laimei, kad ateityje skaitmeninės grafikos derybos su Adobe truko ne ilgai - greitu metu Džonas atėjo į įmonę, siekiant pritraukti daugiau dėmesio į jo produktą. Ten jis susitiko Russell Brown ir įrodė savo potencialą, po to Photoshop prademonstravo meno direktoriui, kuris buvo patenkintas, nustebintas ir reikalavo nedelsiant pirkti programinę įrangą. Ar dėl naivumo iš Adobe pusės, ar atsargumo iš brolių pusės, Photoshop nebuvo parduotas visiškai, bet tik licenzijuotas ir pajamos iš pardavimų programos priklausė broliams.

Viskas vyko puikiai, tačiau tai nereiškia, kad broliai gali atsipalaiduoti ir likti ten. Dabar jie turėjo dirbti daug sunkiau - reikia parengti Photoshop oficialiam versijos išleidimui - versija 1.0

Tomas dirbo toliau ant pagrindinio programos kodo. Tuo metu, Džonas atskirai dirbo ant vaizdo apdorojimo (plug-in), kas labai jaudino kai kurius darbuotojus Adobe - jie viskame matė tik gudrybę ir apgaulę.

Keistumai ant šito nepasibaigė. Kai kurie personalo nariai - griežtai laikantis taisyklių, pareiškė, kad Photoshop vaizdo apdorojimas neatitinka standartų ir nebus pripažinta teigiamai, o kiti pažadėjo, kad vaizdo apdorojimas padės padaryti programą lanksčia, funkcionalia, lengvai nustatoma, jeigu naudotis ja teisingai.

Net per galutinį etapą galutinės versijos padaryme vyko pakeitimai ir patobulinimai - visais būdais Tomas stengėsi rasti laiko ir jėgų, kad daryti tai. Po Džono palaikymo Russell Brown - kuris netrukus tapo Photoshop darbuotoju - kaip ir kitose meninių sprendimų Adobe programose, pamažu pradėjo imtis formos. Oficiali versija Adobe Photoshop buvo išleista 1990 vasario mėn.

Skaitmeninė grafika visiems

Žinoma, pirmoji versija buvo sėkminga, nepaisant netgi didelio kiekio klaidų. Kaip ir šiandieninis Apple, pagrindinis Adobe rinkodaros žingsnis buvo parodyti, kad Photoshop - programa plačiam rinkos vartotojams - paprastas naudojimo įrankis, kuriuo galės naudotis kiekvienas žmogus, nepaisant visu grafikos programinių įrangu tuo laiku, kurie buvo sukurti profesionalams.

Adobe žadėjo, kad naudojant Photoshop, galesit pasiekti tuos pačius rezultatus, kuriuos anksčiau nebuvo galima gauti naudojant profesionalias programines įrangas, kainuojančias kelis tūkstančius dolerių. Pagrindinis Photoshop konkurentas tuo metu buvo programa Letraset's ColorStudio worth kuri kainavo 1995 dolerius, o Photoshop galima buvo įsigyti už mažiau nei 1000 dolerių.
Naujos versijos 2.0 sukūrime, Adobe padidino programuotojų personalą. Tuo metu buvo sukurtos naujos galimybės Photoshop: rašiklis (Pen Tool), darbas su dviem toniniais atvaizdais, importas vektoriniu vaizdų iš Illustrator, papildomai atsirado CMYK palaikymas. Dabar Photoshop atvėrė kelią į profesionalę rinką spausdinimo paslaugomis, tai buvo labai svarbus taktiškas žingsnis Adobe. Pirmasis pardavimų vadybininkas, Steven Gutman, pasiūlė duoti kodinį pavadinimą beta versijoms - ši tradicija yra palaikoma ir šiomis dienomis. "Fast Eddy" – Kodinis pavadinimas beta versijos 2.0, kuri buvo paleista 1990 metais.

Ilgą laiką Photoshop dirbo tik ant Macintosh platformos, tačiau jo sėkmė buvo garanta atsiradus naujai versijai, ant besivystančių tuo metu grafikos programų ant Windows. Naujos versijos sukūrimas naujai platformai nebuvo lengviausias uždavinys - todėl buvo įkūrta nauja grupė, kuriai vadovavo Brian Lempkinom. Nepaisant to, kad buvo sukurta daug naujovių, pavyzdžiui, palaikymas 16-bit failams, visa tai atsirado tik versijoje 2.5.1 1993 metais.

Taip pat kaip išleidimas trečio muzikos albumo grupei - sukūrimas 3.0 versijos galėjo atnešti sėkmę arba patirti pilną fiasko. Laimei, sėkmė buvo kūrėjų komandos pusėje - tai buvo didžiulis žingsnis plėtojant programą - sukurtas sluoksnių palaikymas (Layers).

Sluoksnių palaikymas gavo bendrą patvirtinimą ir buvo viena iš pagrindinių programos funkcijų, kuri artimoje ateityje pritraukė daug menininkų ir dizainerių į savo pusę. Tačiau sluoksnių palaikymas jau tuo metu nebuvo unikalus. HSC - vėliau žinoma kaip MetaCreations - kūrė vaizdų apdorojimo programą pavadinimu Live Picture, kuri palaikė tą pačią technologiją. MetaCreations padarė vieną mirtiną klaidą - verta savo galimybių Live Foto, buvo išleista labai pakeltomis kainomis, kurios ir paliko Photoshop 3.0 be rinkos konkurentų.

Vėlesnėse versijose tokių globalių pokyčių, tokių kaip sluoksnių palaikymas, nebuvo. Nepaisant to programos tobulinimas buvo pratestas. 5.0 versijoje pristatė spalvų valdymo galimybes ir istorijas panelę (History Palette), su kuria galima buvo įtakoti vartotojo veiksmus, padidėjo programos kūrybingumo galimybės. Reikšmingi pokyčiai, atsirado kartu su 5.5 versija - kartu su Photoshop buvo pateikta dar viena programa - ImageReady, kuri pridejo daugiau funkcialumo, turtingas grafikos priemones WEB kūrybai. Kitoje - 6.0 versijoje atsirado sluoksnių stiliai (Layer Style) ir papildomos galimybės teksto valdymui. Atkūriamasis teptukas (Healing Brush) buvo įtrauktas į 7.0 versiją.

Šiandien ir rytoj
Photoshop sąsaja, chronologine tvarka

Adobe photoshop sukūrimo istorija 487_1184518908_photoshoptoolbar2

Užimanti pirmaujančią poziciją rinkoje taip ilgai, Adobe ir toliau tęsia programos tobulinimus. Šiandien Photoshop įeina į rinkinuko turinį Creative Suite 2 (CS2) ir Creative Suite 3 (CS3) , Creative Suite 4 (CS4), papildomai dar Adobe pabrėžė tarpusavę programų veiklą, įtrauktus rinkinukus su Adobe Bridge pagalba.

Laimei, programos atnaujinimai nėra nutraukiami ir tikriausiai jų niekas nenutrauks. Pirmiausiai dėl didelės programinių įrangų kūrėjų konkurencijos, dauguma iš jų siūlo Photoshop funkcionalumą nemokamai. Taip pat, konkurenciją sudaro daug pigesni programų analogai, kurie yra skirti megėjams ir namų naudojimui, pavyzdžiui, Paint Shop Pro, kuris orientavosi į Photoshop daugelį metų. Reaguodama į tai, Adobe išleido biudžetinę programos versiją, nors ir riboto pajėgumo, bet vis dar gana funkcionalią - Photoshop Elements - Paskutinė versija 4.0.

Kas gi bus toliau? Deja, Adobe nieko neskelbia. Photoshop - tai auksinis akmuo Adobe karūnoje, dėl to visos kuriamos naujovės yra labai naudingai saugomos, bet retkarčiais visgi kompanija užsimena. Bryan Lamkin užimantis vyriausio vice-prezidento postą, vaizdo ir skaitmeninių vaizdų kūrime, patvirtino pasiūlymą išleisti 64 bitų programą (Adobe Photoshop CS4 x64), taip pat galimą paramą Apple CoreImage technologijos, kuri gerokai padidins programos produktyvumą. Be to, sklinda gandai apie galimą sujungimą Illustrator ir Photoshop į vieną programą (jau negaliu sulaukti..).

Kas benutiktų, Tomas Knoll toliau tęsia dalyvavimą projekte. Nors jis nebuvo tiesiogiai dalyvavęs Photoshop kūrime, tačiau visada žinojo apie visus įvykius ir nuolat tobulindavo naujas versijas, pluginu Adobe Camera Raw ir dalyvaujantis Adobe diskusijų forumuose.


Taip atsitiko, kad Photoshop pradėjo savo kelią prieš 21 metus, beveik tuo pačiu metu - mes beveik bendraamžiai. Aš labai džiaugiuosi, kad mano pažintis su šia nuostabia programa vyksta jau keletas metų ir esu visiškai įsitikinęs, kad Adobe toliau maloniai stebins ir malonins mus savo nestandartinėmis idėjomis ir pokyčiais šioje programinės įrangos srytije.




* Gerbiami skaitytojai! Kopijuoti šį straipsnį leidžiamą tik su tiesiogine (aktyvia) nuoroda į Imagination.lt.


Šaltinis : http://imagination.lt/adobe-photoshop-sukurimo-istorija-t4575.html

Atgal į viršų Go down
 
Adobe photoshop sukūrimo istorija
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» NAUJA ISTORIJA
» "..." Kramtukės 2 istorija
» Patekimo į forumą istorija
» Netikėta Amelijos K. Light istorija.(įžanga)
» Naudingos Photoshop nuorodos

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Mes-
Pereiti į: